Aparat ortodontyczny to inwestycja na całe życie. Wysoka cena jest najczęstszą przyczyną zwlekania z założeniem aparatu ortodontycznego lub całkowitej rezygnacji z leczenia. Zazwyczaj przy zakładaniu aparatu trzeba zapłacić kilka tysięcy (w zależności od rodzaju aparatu i ilości łuków). W wydatki ortodontyczne trzeba również wkalkulować comiesięczne wizyty kontrolne i sprzęt do higieny zębów. W dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje założenie aparatu ortodontycznego, bazując na cenniku naszego Specjalistycznego Centrum Ortodoncji Orto Lingwa.

Przed wizytą u ortodonty

Bardzo często przed założeniem aparatu ortodontycznego konieczna jest wizyta u dentysty, zabieg chirurgicznego wyrywania zębów, czy specjalistyczne konsultacje. Każdy ortodonta będzie również potrzebował panoramicznego zdjęcia RTG Twojego uzębienia, zanim podejmie się leczenia. Warto zatem wszelkie zaległe sprawy związane z uzębieniem uregulować przed założeniem aparatu. Leczenie dentystyczne jest oczywiście możliwie podczas noszenia aparatu, ale jednak wygodniej jest to zrobić wcześniej. Warto rozplanować to w czasie, by w momencie zakładania aparatu ortodontycznego nie być zaskoczonym kosztownymi zabiegami.

Aparat stały, czy lingwalny?

W zależności od rodzaju i wyglądu aparatu ortodontycznego, jego cena będzie się różnić. Najtańszym i standardowym rozwiązaniem jest stały aparat ortodontyczny metalowy. W naszym Centrum Ortodontycznym jego koszt za jeden łuk wynosi 1700 zł. Im bardziej estetyczna wersja aparatu stałego, tym wyższa cena. W naszym gabinecie koszt aparatów estetycznych rozpoczyna się od 2200 zł za łuk. Z kolei za standardowy aparat lingwalny, który jest instalowany po wewnętrznej stronie zębów, a więc na co dzień niewidoczny, należy zapłacić 4500 zł za łuk. Istnieją również bardziej estetyczne wersje aparatów lingwalnych – ich ceny przewyższają 6500 zł za łuk.

Korzystaj z promocji i płatności ratalnych

Zdajemy sobie sprawę z tego, że aparat ortodontyczny to dla każdej osoby duży wydatek. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy atrakcyjne rabaty (dla studentów 10% zniżki), a także płatności na raty. Chcemy, aby każda osoba miała szansę na piękny i zdrowy uśmiech!