Aparaty lingwalne (językowe) Incognito

Certyfikowany gabinet techniki lingwalnej

Aparaty lingwalne, jakie proponujemy w gabinetach ortodontycznych w naszym Centrum na terenie miasta Kraków, to najskuteczniejsze rozwiązanie, by przeprowadzić leczenie ortodontyczne w sposób najwygodniejszy dla naszych Pacjentów. Czym dokładnie jest aparat lingwalny?

Termin „lingwalny” zaczerpnięty został z języka łacińskiego i oznacza usytuowanie aparatu w jamie ustnej od strony języka. Istotą techniki lingwalnej jest prowadzenie leczenia w taki sposób, aby zamki oraz pozostałe elementy, w jakie wyposażony jest aparat lingwalny, pozostawały niezauważalne.

Dzięki takim rozwiązaniom aparaty lingwalne przez cały okres użytkowania pozostają niewidoczne, pozwalając Pacjentom na dyskretne leczenie, swobodny i niczym nieskrępowany uśmiech, a także niczym niezaburzony tryb życia.

Aparaty lingwalne - zalety:

 • całkowicie niewidoczne aparaty
 • wykorzystywane do leczenia wszystkich wad zgryzu
 • odpowiednie dla każdego bez względu na wiek
 • doskonałe rezultaty leczenia
 • skrócenie całkowitego czasu leczenia, a tym samym liczby wizyt
 • łatwiejsze utrzymanie higieny
 • mniejsze ryzyko próchnicy (powierzchnie językowe zębów są bardziej odporne na demineralizację w porównaniu z powierzchniami wargowymi)
 • komfort dla warg i policzków
 • mniejsze rozmiary zamków, lepsza adaptacja
 • możliwość wizualizacji efektu końcowego leczenia jeszcze przed założeniem aparatu

Aparaty lingwalne dzielimy na:

Indywidualnie projektowane dla Pacjenta tj. Incognito, Incognito Lite oraz aparat Win.

 • Aparaty Incognito – indywidualnie projektowane zamki przy użyciu technologii 3D, a następnie odlewane ze stopu złota i irydu. Są one biokompatybilne oraz zapewniają odpowiednie właściwości fizyczne aparatu. Do zamków podobnie jak w klasycznych aparatach montowane są łuki, czyli elementy przenoszące siły oddziaływujące na zęby.
Aparaty lingwalne na zęby w Ortolingwa Kraków
 • Aparaty Incognito Lite – to uproszczona wersja aparatu Incognito, liczba zamków zredukowana jest do 6 - 8 przyklejanych do zębów szczęki lub żuchwy. Aparat przeznaczony jest do leczenia niewielkich wad zgryzu.
Wewnętrzne niewidoczne aparaty lingwalne w Ortolingwa Kraków
 • Aparat WIN – indywidualnie projektowane zamki wykonywane ze stali, natomiast elementy bezpośrednio wpływające na korektę wady zgryzu (łuki) z chromu i kobaltu.
Niewidoczny aparat lingwalny na zęby

Standardowe tj. Forestadent, STB

 • Forestadent - to standardowe samoligaturujące aparaty lingwalne. W tym systemie zamki nie są przygotowywane indywidualnie dla Pacjenta, przez co skróceniu ulega czas potrzebny na przygotowanie do leczenia, a założenie aparatu odbywa się podczas drugiej wizyty. Zmniejszone są koszty oraz liczba wizyt ortodontycznych.
Wygodne i estetyczne aparaty lingwalne w Ortolingwa Kraków

Aparat lingwalny – Kraków – tutaj mamy najlepsze rozwiązania dla naszych Pacjentów

Niewidoczny aparat ortodontyczny? Tak, to możliwe. Aparaty lingwalne, jakie proponujemy naszym Pacjentom w Centrum Ortodoncji w mieście Kraków to rozwiązanie, które pozostaje niezauważalne, gwarantując tym samym osobie poddającej się leczeniu dyskrecję, swobodę i możliwość prowadzenia normalnego, takiego, jak dotychczas, trybu życia. Serdecznie zachęcamy do poznania możliwości, jakie daje nowoczesny aparat lingwalny. Zapraszamy!

Aparaty lingwalne – leczenie

Aparaty lingwalne, czyli aparaty językowe, umożliwiają leczenie każdej wady zgryzu. Ponieważ są one projektowane indywidualnie dla każdego Pacjenta, są doskonale dopasowane do jego zgryzu. Rezultatem jest krótszy czas leczenia niż w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Dodatkowo Pacjenci rzadziej muszą zgłaszać się na wizyty kontrolne.

Osoby zakwalifikowane do leczenia ortodontycznego często obawiają się bólu. W aparatach lingwalnych stosuje się początkowo cienkie łuki, dzięki czemu dyskomfort w trakcie leczenia jest mniej odczuwalny.