Szczoteczka do zębów, pasta i nitka dentystyczna – do korzyści zdrowotnych codziennego stosowania tych niezbędników nikogo nie trzeba przekonywać. Jak sprawić, aby pielęgnacja zębów była jeszcze łatwiejsza, a tym samym osiągać lepsze efekty w dbaniu o uśmiech? Oto najciekawsze gadżety, które mogą uprzyjemnić higienę jamy ustnej, nawet w ekstremalnych warunkach.

Codzienna higiena jamy ustnej

Któż nie miał problemu z wyciśnięciem pasty do końca, zwłaszcza gdy brak zapasowej tubki? Wyciskarka do pasty to niepozorny gadżet, który może znacząco ułatwić życie i sprzyjać oszczędności. Wystarczy nałożyć wyciskarkę na tubkę pasty, dzięki czemu zużyjesz pastę do ostatniej kropelki.

Alternatywą jest specjalny dozownik na pastę do zębów. Wystarczy jedno wciśnięcie guzika, aby wypłynęła z niego odpowiednia ilość pasty, wprost na Twoją szczoteczkę. Koniec z marnowaniem pasty do zębów i przypadkowego brudzenia łazienki, a dodatkowo znaczna oszczędność czasu. Szybko, estetycznie i komfortowo.

Bardzo często zapominamy, jak ważna jest odpowiednia higiena języka dla ogólnego zdrowia jamy ustnej. Czyszczenie języka szczoteczką do zębów bywa jednak niezbyt komfortowe. Dlatego warto zainwestować w odpowiednio wyprofilowany czyścik do języka, który jest przyjemny i łatwy w użyciu.

Dbaj o zęby także w podróży

Dzisiejszy rozwój technologii sprzyja miłośnikom pięknego uśmiechu, dzięki czemu można dbać o swoje zęby również w podróży. Osoby, które choć raz wypróbowały elektryczną szczoteczkę do zębów, zwykle nie chcą wracać do tej manualnej. Nie zawsze jednak możliwe jest podłączenie takiej szczoteczki do ładowania, dlatego producenci wyszli z funkcjonalną propozycją ładowania np. za pomocą laptopa. Specjalne zaprojektowane etui można podpiąć do portu USB w komputerze, dzięki czemu nie trzeba zabierać ze sobą stacji ładującej.

Niektórzy do podróży podchodzą jednak minimalistycznie. Czasem jest to wymuszone limitem bagażowym w samolocie. Jak więc prawidłowo dbać o zęby, nie zabierając ze sobą szeregu akcesoriów? Bardzo pomysłowym rozwiązaniem jest szczoteczka ze specjalnym pojemniczkiem na pastę do zębów. Przydatny zwłaszcza gdy wybieramy się w krótką podróż i nie potrzebujemy zabierać ze sobą całej tubki. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się również… dentystyczny scyzoryk. Ten gadżet służy do higieny jamy ustnej, a inspirowany jest klasycznym scyzorykiem. Przedmiot ten zmieści się w kieszeni, a mimo swojego niewielkiego rozmiaru, spełni oczekiwania niejednego dentysty.

Poza tym na rynku dostępnych jest wiele miniaturowych zestawów higienicznych, tak więc łatwo znaleźć coś, co będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb.