Leczenie ortodontyczne wad zgryzu – Kraków

Gabinety ortodontyczne, jakie znajdują się w naszym Centrum na terenie miasta Kraków, to przede wszystkim możliwość skutecznego, efektywnego i przebiegającego w miłej atmosferze leczenia. Termin „leczenie” nie jest tutaj przypadkowy. Wady zgryzu to bowiem nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim naszego zdrowia.

Ortodontyczne leczenie wad zgryzu, jakie realizujemy w naszym Centrum, przebiega kilku etapowo. Każdy etap jest szczegółowo omawiany i wyjaśniany naszym Pacjentom. Wybierając nasze gabinety ortodontyczne, wybierają Państwo zdrowie, piękny uśmiech i zupełnie nową jakość codziennego życia.

I wizyta

Najważniejszym etapem leczenia ortodontycznego jest postawienie prawidłowej diagnozy. W trakcie pierwszej wizyty zbierzemy od Państwa dokładny wywiad chorobowy oraz przeprowadzimy dokładne badanie kliniczne (wewnątrz- oraz zewnątrzustne), mające na celu stwierdzenie konieczności leczenia ortodontycznego. Jeżeli będziecie Państwo wymagać leczenia, skierujemy Państwa na wykonanie zdjęć radiologicznych (pantomograficznego i cefalometrycznego). Ponadto, pobierzemy wyciski, w celu wykonania modeli diagnostycznych.

X-Ray Dental
X-Ray Dental

II wizyta

W trakcie drugiej wizyty zaproponujemy Państwu ostateczny plan leczenia, a także przybliżony jego czas oraz koszt. Poinformujemy również o konieczności ewentualnego podjęcia wcześniejszego leczenia z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją, periodontologii czy chirurgii stomatologicznej. Ponadto, w zależności od sposobu dalszego leczenia (aparat stały czy wyjmowany), założymy separację lub pobierzemy wyciski tym razem na modele robocze, celem wykonania przez technika aparatu wyjmowanego lub aparatu stałego (tj. Haas, Pendex, itp.). W celu monitorowania postępów leczenia, standardowo wykonamy zdjęcia cyfrowe profilu twarzy oraz zgryzu.

Wizyta 2
Model szczeki

III wizyta

W trakcie trzeciej wizyty ortodonta założy odpowiedni aparat stały (metalowy, estetyczny, lingwalny). Czas wizyty wynosi ok 1-2 godzin.

Wizyta 3

Kolejne wizyty

Kolejne wizyty to wizyty kontrolne zaplanowane średnio co 5 tygodni mające na celu kontrolę przebiegu leczenia oraz odpowiednią aktywację aparatu.

Wizyta 4

Retencja

Po zakończeniu leczenia zastosujemy u Państwa odpowiednią retencję, celem utrzymania efektu leczenia. Wyróżniamy retencję stałą (aparat retencyjny klejony od strony językowej zębów – całkowicie niewidoczny) i wyjmowaną (wyjmowana płytka/szyna wykonana z przeźroczystego akrylu), która dobierana jest indywidualnie dla Pacjenta. Celem retencji jest utrzymanie zębów w nowej pozycji, aż nastąpi ostateczna przebudowa kości, przyzębia oraz mięśni, które dostosują się do nowych warunków zgryzowych.

Retencja